Belki Dwuteowe

Belka dwuteowa Kronopol I-Beam

Współczesne trendy w budownictwie mieszkaniowym bazują na dużych, otwartych przestrzeniach. Pojawiło się w związku z tym zapotrzebowanie na produkty, które sprostają nowym wymaganiom, są wytrzymałe i stabilne na dużych rozpiętościach i powierzchniach.

Innowacyjnym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie, spełniającym wszystkie powyższe wymogi jest belka dwuteowa Kronopol I-Beam.

Wyjątkowe parametry belek zawdzięczamy właściwościom charakterystycznym dla przekroju dwuteowego oraz wysokiej jakości materiałom składowym – pasom z drewna klejonego i środnika z płyty Kronopol OSB/3. Elementy składowe belki są prasowane na specjalnych prasach przy użyciu wodoodpornych klejów, dzięki temu uzyskują najwyższą sztywność i gwarantowaną stabilność wymiarów.

Dzięki standaryzacji wymiarów możemy dziś zoptymalizować konstrukcje nośne i zmniejszyć koszty inwestycji. Co więcej, ten dokładnie i wymiarowo opracowany produkt eliminuje wreszcie problemy z notorycznym skrzypieniem i skręcaniem się belek drewnianych.

Belka dwuteowa
Belka dwuteowa

Konstrukcje z belek dwuteowych Kronopol I-Beam mają dużo większą izolacyjność cieplną w porównaniu do tradycyjnych technologii. Dzięki małej grubości środnika 10 mm zostały zredukowane mostki cieplne powszechnie występujące w tradycyjnych elementach konstrukcyjnych z drewna litego. Szerokie pasy belki ułatwiają montaż płyt poszyciowych, natomiast możliwość wykonania otworów w środniku ułatwia przeprowadzenie instalacji.

Belka dwuteowa Kronopol I-Beam idealnie nadaje się do konstrukcji dachów, stropów i ścian, ich nośność pozwala przenosić większe ciężary na dużych rozpiętościach. Dzięki małemu ciężarowi własnemu – montaż belek jest bezproblemowy, nie potrzeba pomocy dźwigu i wymaga mniej czasu niż w przypadku ciężkich belek z litego drewna.

Dużą zaletą produktu jest sztywność materiału, która gwarantuje utrzymanie wymiarów budynku. Dzięki stabilności i wytrzymałości belki możemy ją stosować przy budowie dużych, otwartych przestrzeni.

Belka dwuteowa
Belka dwuteowa

Zastosowanie

  • Słupy ścienne w konstrukcjach szkieletowych
  • Belki stropowe i dachowe w budownictwie szkieletowym oraz tradycyjnym
  • Do budowy domów energooszczędnych i pasywnych

Belka dwuteowa Kronopol I-Beam jest obok płyty Kronopol OSB/3 oraz dyfuzyjnie otwartej płyty Kronotec MDF – głównym materiałem konstrukcyjnym Systemu Kronopol – nowoczesnego systemu budownictwa szkieletowego.

Belki dwuteowe Kronopol I-Beams posiadają Europejską Aprobatę Techniczną ETA-11/0111 oraz Atest Higieniczny.

 

Zalety belki dwuteowej Kronopol I-Beam

  • duża wytrzymałość na obciążenia
  • możliwość przykrycia dużych rozpiętości
  • niewielki ciężar własny przy zachowaniu wysokich właściwości konstrukcyjnych
  • stabilność wymiarowa, gwarantująca dokładność wykonanych elementów budynku
  • możliwość przeprowadzenie instalacji w elementach stropów, ścian i dachów
  • łatwość montażu
  • redukowanie mostków termicznych w konstrukcji przegród
Źródło : www.kronopol.pl